12.12.2022

Szkolenie z zakresu zabiegów eksfoliacji kwasami AHA oraz BHA dla studentek AWSB

W dniach 12-13 grudnia Studenckie Koło Naukowe Kosmetologii, wraz z marką ZIAJA zorganizowało dla studentów kosmetologii oraz uczniów współpracujących z Akademią WSB szkół średnich warsztaty i szkolenie z zakresu zabiegów eksfoliacji kwasami AHA oraz BHA.

Szkolenie poświęcone było m.in. zagadnieniom regulacji procesów odnowy komórkowej, rozjaśniania przebarwień, niwelowanie blizn, itd. W trakcie spotkania nasi studenci w praktyce mogli przekonać się o dodatkowych zaletach kwasów zawartych w kosmetykach tej marki, w tym ich pozytywnym wpływie na nawilżenie suchej skóry. Ponadto, na szkoleniu omówione zostały wskazania oraz przeciwwskazania do poszczególnych zabiegów, a nasi studenci nauczyli się, jak zakwalifikować pacjenta do zabiegu, jak dobrać odpowiedni kwas oraz stężenie.