07.10.2021

Transgraniczna letnia szkoła Akademii WSB oraz Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie doceniona przez Interreg

Transgraniczna letnia szkoła Akademii WSB oraz Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie „Zarządzanie energią i gospodarka niskoemisyjna na pograniczu” okazała się wielkim sukcesem, spełniając nie tylko oczekiwania organizatorów, ale przede wszystkim licznych uczestników biorących udział w wydarzeniu.

O naszych działaniach projektowych z uznaniem napisali na swoim facebookowych profilach zarówno Euroregion Śląsk Cieszyński oraz Wspólny Sekretariat w Jabłonkowie zarządzający programem Interreg Republika Czeska – Polska.  Odbywające się w Hotelu Mercure w Cieszynie w dniach 27.09 – 01.10 wykłady i warsztaty pozwoliły polskim i czeskim studentom rozszerzyć swoją wiedzę o tak ważną w dzisiejszych czasach tematykę związaną z szeroko pojętą ekologiczną energią. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu Interreg Republika Czeska – Polska pn. „Praktyczny program kształcenia kadry rozwijającej gospodarkę niskoemisyjną na pograniczu II”, nr projektu CZ.11.3.119/0.0/0.0/18_031/0002219.