Trwa nabór do Legii Akademickiej

Legia Akademicka to ochotnicze szkolenie wojskowe studentów i absolwentów uczelni wyższych, które w znaczący sposób pozwala wspomóc proces uzupełnienia zasobów osobowych Sił Zbrojnych. Jest to program skierowany do studentów, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcą odbyć szkolenie wojskowe, uzyskać stopień wojskowy i myślą o przyszłej służbie zawodowej. To realizacja własnych pasji i szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji.

Możesz zgłosić się do Szkoły Legii Akademickiej, jeśli posiadasz:

• wiek minimum 18 lat,
  • polskie obywatelstwo,
  • nieposzlakowaną opinię,
  • zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby wojskowej,
  • niekaralność za przestępstwo umyślne,
  • jesteś studentem I lub II stopnia studiów dziennych, wieczorowych lub zaocznych zarówno uczelni publicznych i niepublicznych.

Szkolenie w ramach Szkoły Legii Akademickiej obejmuje:

1. Etap 1 – zostań szeregowym – realizowane w jednostkach wojskowych w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, do 28 dni szkolenia w jednostkach wojskowych.
  2. Etap 2 – zostań podoficerem – Szkolenie teoretyczne, realizowane w uczelni w wymiarze 15 h oraz Szkolenie Praktyczne w wymiarze 21 dni ćwiczeń wojskowych w uczelni wojskowej.
  3. Etap 3 – zostań oficerem – realizowane w wymiarze 62 dni ćwiczeń w uczelni wojskowej.