Uroczyste spotkanie wigilijno-noworoczne w Akademii WSB

Wyróżnienia dla pracowników Akademii WSB, występy artystyczne i wspólne kolędowanie – to wszystko elementy uroczystego spotkania wigilijno-noworocznego, które odbyło się w czwartek 14 grudnia br., w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Świąteczne spotkanie zainaugurowała prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Akademii WSB.

Wśród gości, którzy wzięli udział w uroczystym spotkaniu wigilijno-noworocznym byli:

• dr Beata Małecka-Libera – Senator RP,
  • Pan Waldemar Andzel – Poseł na Sejm RP,
  • Pan Robert Warwas – Poseł na Sejm RP,
  • Pan Jarosław Wieczorek – Poseł na Sejm RP, Wojewoda Śląski w latach 2015–2023,
  • Kamil Wnuk – Poseł na Sejm RP
  • Pani Bożena Borowiec – Zastępca Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza,
  • dr inż. Wojciech Kędzia – Zastępca Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza,
  • Pani Katarzyna Stachowicz – Radna Sejmiku Województwa Śląskiego,
  • Prof. Paweł Poszytek – Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności,
  • mł. insp. Mariusz Cupiał – Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Katowicach,
  • Pan Adam Konka – Prezes Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med. Silesia Sp. z o.o.,
  • Pani Marlena Miąsko – Zastępca Dyrektora Generalnego Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Podczas uroczystości wyróżniono osoby, które swoim zaangażowaniem, aktywnością i pracą sprawiły, że Akademia WSB kontynuuje swój dynamiczny rozwój ponownie plasując się w ścisłej czołówce międzynarodowych i krajowych Rankingów Uczelni Wyższych.

Wyróżnienie Rektora za wybitne osiągnięcia naukowe w tym publikacje w prestiżowych wydawnictwach naukowych otrzymali:

• prof. Katarzyna Szczepańska- Woszczyna,
  • prof. Joanna Kurowska- Pysz,
  • prof. Paulina Polko,
  • prof. Maciej Witkowski,
  • prof. Łukasz Wróblewski.

Wyróżnienie Rektora za wybitne osiągnięcia w zakresie dydaktyki i jakości kształcenia otrzymali:

• prof. Marcin Lis
  • dr Aneta Kochanowicz,
  • dr inż. Iwona Krzyżewska,
  • dr inż. Paweł Buchwald,
  • Pan Kamil Skubis.

Wyróżnienie Rektora za szczególne osiągnięcia na rzecz promowania młodych pracowników nauki otrzymali:

• prof. Mirosława Nowak- Dziemianowicz,
  • prof. Robert Socha.

Wyróżnienie Rektora za ponadprzeciętne zaangażowanie w rozwój Uczelni otrzymali:

• prof. Marek Walancik,
  • dr Patrycja Mickiewicz,
  • mec. Łukasz Staszel,
  • Pani Bożena Garbocz,
  • Pan Grzegorz Adam,
  • Pan Paweł Urgacz.

Wyróżnienie Rektora za wyróżniającą działalność organizacyjną otrzymali:

• Pani Barbara Krawczyk,
  • Pani Aleksandra Tyszkiewicz- Staniowska,
  • Pani Aneta Nigbor,
  • Pani Barbara Woźniak,
  • Pan Łukasz Kusznierski.

W części artystycznej wystąpił Chór Akademii WSB, pod kierownictwem Pani Elżbiety Bartosik-Kaźmierskiej, który wykonał piosenki świąteczne i kolędy. W występie udział wzięli także soliści: Justyna Haberka, Przewodnicząca Samorządu Studenckiego Akademii WSB i Solomon Kunle Omogbemi, wykładowca Akademii WSB, a także przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB.

Uroczystość zakończyło spotkanie przy opłatku i świąteczny poczęstunek dla zgromadzonych Gości.

Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli z nami! Wesołych Świąt!