29.03.2022

V Konferencja Naukowa z cyklu „Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu i jakości. Od tradycji do współczesności”

Przegląd fundamentalnych zagadnień współczesnego zarządzania, nowoczesnych koncepcji i metod zarządzania oraz perspektyw rozwoju i kierunków badań na przyszłość. To główne założenia V Konferencji Naukowej z cyklu „Sukcesy i wyzwania w naukach o zarządzaniu i jakości. Od tradycji do współczesności” organizowanej przez Akademię WSB wspólnie z Wydziałem Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Tematem konferencji były „Współczesne kontynuacje dorobku Stanisława Bieńkowskiego (1882-1958)".

Konferencję zainaugurowali:

• Prof. dr hab. Marek Lisiński, Przewodniczący Rady Naukowej Konferencji, Akademia WSB,
  • Dr hab. inż. Anna Kosieradzka, Prodziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

Wykłady wprowadzające

wygłosili:

• Dr hab. Alojzy Czech (prof. honorowy UE w Katowicach) „Wokół Stanisława Bieńkowskiego ‘Zagadnień gospodarki przedsiębiorstw’ ”
  • Prof. dr hab. inż. Leszek Kiełtyka (Prezes Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa oraz Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej) „Instytut Naukowy Organizacji i Kierownictwa oraz Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa – powojenna reaktywacja"
  • Prof. Nataliya Mazur (Kamianets-Podilskyi Ivan Ohiienko National University) „Technologie informatyczne w zarządzaniu przedsiębiorstwem: doświadczenia Ukrainy i Polski”