V Światowy Zjazd Inżynierów Polskich i XXVII Kongres Techników Polskich

W dniach 23–25 czerwca 2022 r. na Politechnice Śląskiej w Gliwicach odbywa się V Światowy Zjazd Inżynierów Polskich. Towarzyszy mu XXVII Kongres Techników Polskich. Wydarzeniom przyświeca hasło „Inżynierowie dla zdrowej planety”. W wydarzeniu udział wziął Prorektor ds. studenckich i współpracy z otoczeniem Akademii WSB dr hab. Marcin Lis, prof. AWSB.

Celem obu spotkań jest integracja i wymiana doświadczeń będących udziałem inżynierów z kraju oraz mieszkających i pracujących poza jego granicami. Temat przewodni „Inżynierowie dla zdrowej planety” nawiązuje do dwóch najważniejszych problemów współczesności: pandemii i zmian klimatycznych. Technika i jej twórcy mogą w sposób aktywy i efektywny włączyć się w utrzymanie takiego stanu naszej planety, aby człowiek i przyroda mogły na niej żyć i rozwijać się.

W piątek 24 czerwca odbył się panel „Co szkodzi ludziom i planecie – perspektywy na przyszłość?”, w którym udział wziął Prorektor ds. studenckich i współpracy z otoczeniem Akademii WSB dr hab. Marcin Lis, prof. AWSB. Moderatorem dyskusji był ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, Rektor Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w kadencjach 2012–2016 i 2016–2020.

W wydarzeniach biorą udział przedstawiciele polskich środowisk technicznych z kraju i zagranicy, reprezentujący świat nauki, w tym uczelnie kształcące inżynierów, jak i instytuty badawcze oraz innowacyjne przedsiębiorstwa.