Warsztaty informatyczne dla szkoły partnerskiej Akademii WSB

W dniach 20 listopada 2023 – 1 grudnia 2023 wykładowcy Akademii WSB, mgr inż. Dawid Jurczyński oraz mgr inż. Marcin Hanasiewicz poprowadzili warsztaty dla uczniów partnerskiego technikum – Technicznych Zakładów Naukowych w Dąbrowie Górniczej. Warsztaty odbyły się w ramach realizacji praktyk zawodowych przez uczniów klasy trzeciej.

Podczas 16 godzin praktycznych zajęć uczniowie mieli okazję samodzielnie przygotować środowisko laboratoryjne na komputerach w pracowni oraz wspólnie wykonywać zadania i ćwiczenia, które obejmowały tematykę m.in.:

• podstawy komend w systemie Linux,
  • wprowadzenie do narzędzia Git oraz repozytoriów,
  • podstawy frameworka Laravel z wykorzystaniem języka PHP.

A także:

• instalacja i konfiguracja systemów Windows 10 oraz Windows Server jako maszyny wirtualne,
  • instalacja roli Actve Directory, utworzenie własnej domeny, tworzenie zasad grupy GPO,
  • konfiguracja sieci LAN na potrzeby wykonania laboratoriów,
  • implementacja usługi profilów mobilnych, przekierowania folderów, praca z rejestrem systemu operacyjnego, zarządzania zaporą sieciową, tworzenie udziałów sieciowych i nadawanie uprawnień do zasobów.

Zajęcia miały formę stacjonarną. Opiekunem organizacyjnym warsztatów z ramienia TZN była Pani mgr inż. Beata Szczypka-Brodzińska.