12.07.2024

Wdrażamy nowe metody dydaktyczne w ramach projektu Enter CBL project - Boosting Entrepreneurial Mindset of Students with Challenge-Based Learning

W ramach kolejnego spotkania projektowego pracownicy Akademii WSB: dr Sabina Ratajczak, Paweł Urgacz oraz Omogbemi Solomon Kunle wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonym przez ESTG - Politécnico do Porto w Felgueiras w Portugali. Szkolenie stało się okazją by poznać w jaki sposób wykorzystywana jest technologia oraz gamifikacja w nauczaniu w czołowej portugalskiej uczelni.
Dzieliliśmy się doświadczeniami w zakresie innowacyjnych metod nauczania oraz omówiliśmy postępy w realizacji projektu, którego celem jest wdrożenie innowacyjnej metody dydaktycznej Challenge Based Learning w nauczaniu przedsiębiorczości.
CBL to podejście skoncentrowane na studencie, które zachęca uczących się do aktywnego angażowania się w wyzwania rzeczywistego świata. Poprzez integrację CBL z edukacją przedsiębiorczości, dążymy do rozwijania krytycznego myślenia, umiejętności rozwiązywania problemów i gotowości do stawienia czoła dynamicznym wyzwaniom świata biznesu.
Projekt Enter CBL realizowany jest w międzynarodowym konsorcjum obejmującym oprócz Akademii WSB: Romanian American University (Rumunia), Polytechnic of Porto (Portugalia), Istanbul Aydin University (Turcja), Businet – global higer education network (Belgia). W ciągu najbliższego roku każdy z partnerów przeprowadzi pilotaż wdrożenia metody i dokona, wraz ze studentami ewaluacji modelu.