06.04.2022

Wizyta i wykład prof. Nadii Lutsan z Uniwersytetu w Iwano-Frankiwsku w Akademii WSB

Tolerancja i dialog międzykulturowy – to motywy przewodnie spotkania z prof. dr hab. Nadią Lutsan z Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu w Iwano-Frankiwsku, które odbyło się w 5 kwietnia w Akademii WSB.

Prof. dr hab. Nadiia Lutsan spotkała się z przedstawicielami Akademii WSB: z dr Rafałem Rębilasem, Prorektorem ds. współpracy z zagranicą Akademii WSB oraz przedstawicielami Katedry Pedagogiki (dr hab. Eugenia Rostańska, prof. AWSB, dr hab. Zofia Szarota, prof. AWSB, dr hab. Maciej Witkowski, prof. AWSB, mgr inż. Elżbieta Kowacka). Wizyta objęła także spotkanie w Dziale Rozwoju Nauki oraz odwiedziny w Bibliotece Akademickiej.

Zwieńczeniem tego dnia był wykład prof. dr hab. Nadii Lutsan pt. „Nauczanie i wychowanie dziecka w środowisku wielokulturowym”.

„Przestrzeń europejska w ciągu ostatnich lat przekształciła się w społeczeństwo wielokulturowe dzięki wielkiemu strumieniowi imigrantów. Zbliżenie kulturowe wpływa na wzbogacenie i rozwój tożsamości narodowej.” – mówiła prof. dr hab. Nadiia Lutsan podczas wykładu.

Całość można zobaczyć - TUTAJ