Wizyta Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki w Akademii WSB

Akademię WSB odwiedził Pan Wojciech Murdzek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Wizyta dotyczyła m.in.: programu „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”, kierunków studiów związanych ze sztuczną inteligencją. Wizyta odbyła się we wtorek, 25 kwietnia.

W spotkaniu udział wzięli:

• dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB – Rektor Akademii WSB,
  • dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, prof. AWSB – Prorektor ds. Nauki i Kształcenia,
  • dr hab. Marcin Lis, prof. AWSB – Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem,
  • dr Sabina Ratajczak – Prorektor ds. Rozwoju,
  • dr Rafał Rębilas – Prorektor ds. Współpracy z Zagranicą,
  • dr Bernadeta Kuraszewska – Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych,
  • dr Patrycja Mickiewicz – Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych.

Akademia WSB została wybrana do prestiżowego grona 30 polskich jednostek naukowych wyróżnionych w programie „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” i otrzymała wsparcie na rozwój badań w dyscyplinach „Nauki o zarządzaniu i jakości” oraz „Ekonomia i finanse”. W ramach programu Akademia WSB realizuje projekt „Perfect - Regionalna Inicjatywa Doskonałości w Akademii WSB”.

Dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” w okresie realizacji projektu osiągnęła ambitnie wyznaczone  cele i uzyskała doskonałość w obszarze międzynarodowej działalności naukowo-badawczej poprzez wysokiej jakości badania naukowe i publikacje oraz ich umiędzynarodowienie, interdyscyplinarność, a także wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy regionów.

Wśród dotychczasowych rezultatów projektu można wymienić m.in.:

• umiędzynarodowienie badań naukowych prowadzonych w Akademii WSB ,
  • utworzenie szkoły naukowej i rozwój Instytutu Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną w Akademii WSB w wymiarze międzynarodowym,
  • publikacje w prestiżowych światowych wydawnictwach naukowych oraz w wysoko punktowanych czasopismach; włączenie czasopism naukowych Akademii WSB do bazy Scopus,
  • rozwój młodych pracowników nauki, w tym doktorantów oraz zespołów interdyscyplinarnych,
  • utworzenie Pracowni Analizy Danych i Badań Jakościowych.