Wizyta studentów Akademii WSB w Valeo

18 kwietnia br. studenci i Studentki kierunków Logistyka i Zarządzanie, w tym członkowie Międzywydziałowego Koła Naukowego ProjectGO, wzięli udział w wizycie studyjnej w Zakładzie Produkcji Systemów Oświetlenia Valeo w Chrzanowie.

Wizyta studyjna w firmie Valeo stanowi wzmocnienie praktycznego charakteru kształcenia studentów na kierunkach: Logistyka i Zarządzanie. Celem wizyt studyjnych jest kształcenie i podniesienie kompetencji zawodowych studentów odpowiadających potrzebom społeczno-gospodarczym oraz oczekiwaniom pracodawców na rynku pracy. Poprzez uczestnictwo w wizytach studyjnych studenci będą mogli nabyć podstawową wiedzę o realiach pracy w branży, co ułatwi im wejście na rynek pracy.

Studentki i studenci aktywnie uczestniczyli w zajęciach praktycznych:

• poznali profil działalności całej grupy biznesowej Valeo,
  • odwiedzili wydziały produkcyjne zakładu produkcji systemów oświetlenia,
  • odwiedzili w pełni wyposażone laboratorium pomiarowe z tunelem do badań fotometrycznych,
  • brali udział w warsztatach „step by step” z wieloletnimi trenerami produkcji (warsztaty praktyczne pokazywały etapy procesu produkcji i jej optymalizacji).

Opiekunem wyjazdu była Pani dr inż. Anna Śmiglewicz.

***

Wyjazd został zrealizowany w ramach projektu „EduLider – Rozwój Akademii WSB dla regionu”,współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych.