Wizyta studyjna w Sopra Steria

Prezentacja możliwości rozwoju i szkoleń, spotkania z zespołami projektowymi i wykład. To wszystko elementy wizyty studyjnej w siedzibie firmy Sopra Steria w Katowicach, w której udział wzięli studenci Akademii WSB. Wizyta odbyła się w piątek 10 marca br.

Wizyta studyjna w firmie Sopra Steria stanowi wzmocnienie praktycznego charakteru kształcenia studentów kierunku informatyka. Celem wizyt studyjnych jest kształcenie i podniesienie kompetencji zawodowych studentów odpowiadających potrzebom społeczno-gospodarczym oraz oczekiwaniom pracodawców na rynku pracy. Poprzez uczestnictwo w wizytach studyjnych studenci będą mogli nabyć podstawową wiedzę o realiach pracy w branży, co ułatwi im wejście na rynek pracy, przygotowanie się do zmiany pracy na pracę zgodną z kierunkiem kształcenia.

Firma Sopra Steria zatrudniając ponad 40 000 pracowników w 25 krajach na całym świecie, jest europejskim liderem w dziedzinie konsultingu, usług cyfrowych i tworzenia oprogramowania.

Wizyta studyjna finansowana jest ze środków unijnych w ramach projektu "EduLider – rozwój Akademii WSB dla regionu". Projekt „EduLider – rozwój Akademii WSB dla regionu” który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych i realizowany przez Akademię WSB na podstawie Umowy o dofinansowanie POWR.03.05.00-00-ZR21/18.