Wizyta w Państwowym Lwowskim Uniwersytecie Bezpieczeństwa Życia

W dniach 24-25 października 2023 roku przedstawiciele Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej złożyli wizytę w Państwowym Lwowskim Uniwersytecie Bezpieczeństwa Życia.

Podczas wizyty w Uniwersytecie, za wybitne osiągnięcia w obszarze badań bezpieczeństwa oraz podejmowanie i realizację projektów krzewiących wiedzę naukową, statuetką „EDUKATOR DLA BEZPIECZEŃSTWA 2023” uhonorowano jego Prorektora, płk. prof. Romana Ratushnego. Statuetkę w imieniu JM Rektor Akademii WSB, prof. Zdzisławy Dacko – Pikiewicz wręczyli: Dyrektor Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie prof. dr hab. Bernard Wiśniewski oraz Zastępca Dyrektora Centrum Studiów na Bezpieczeństwem Transgranicznym dr inż. Bogusław Kogut.

W trakcie wizyty omówiono także sprawy dotyczące organizacji wspólnych przedsięwzięć oraz ustalono kierunki realizacji wspólnych działań naukowych.

Wizycie w Uniwersytecie towarzyszyło również przekazanie środków higienicznych dla Fundacji „Z aniołem na ramieniu”, prowadzącej mobilne hospicjum dziecięce.