Współpraca na rzecz wspierania śląskich innowacji poprzez program Erasmus+

Akademia WSB podpisała porozumienie o współpracy z Fundacją Rozwoju Sytemu Edukacji – Narodową Agencją Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności na rzecz wspierania śląskich innowacji poprzez program Erasmus+. Podpisanie miało miejsce w środę 7 grudnia w Akademii WSB.

Porozumienie podpisali:

• dr hab. Paweł Poszytek – Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności,
  • dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB – Rektor Akademii WSB.

Porozumienie ma bezpośredni związek z działalnością Centrum Innowacji Erasmus+ InnHUB Katowice powstałego we współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną SA. Intencją zawarcia Porozumienia jest współpraca śląskiego InnHUB-u ze środowiskiem akademickim, jednostkami samorządu terytorialnego, ośrodkami kształcenia zawodowego, szkołami oraz podmiotami gospodarczymi m.in. poprzez zwiększanie świadomości o ofercie programu Erasmus+, przeprowadzanie szkoleń czy rozszerzanie sieci współpracy międzynarodowej.

Celem Porozumienia jest:

• zwiększenie wiedzy o ofercie Programu Erasmus+ w województwie śląskim wśród podmiotów działających w różnych gałęziach gospodarki,
  • podnoszenie innowacyjności poprzez udział w projektach edukacyjnych,
  • promocja i zachęcanie do wnioskowania o środki z Programu Erasmus+,
  • budowanie i rozszerzanie sieci współpracy międzynarodowej, synergia biznesu z nauką, kształcenie dzięki Programowi Erasmus+.