Współpraca z MedApp S.A. polską spółką technologiczno-medyczną

W dniu 18 marca 2022 r. podpisano umowę o współpracy z MedApp S.A. polską spółką technologiczno-medyczną specjalizującą się w mieszanej rzeczywistości, sztucznej inteligencji oraz gromadzeniu i analizie dużych zbiorów danych, którą reprezentował Prezes Zarządu Krzysztof Mędrala.

Umowa obejmuje współpracę w zakresie rozwoju i zastosowania technologii rozszerzonej i mieszanej rzeczywistości (AR/MR), w tym edukacji i szkolenia studentów, a także prowadzenia wspólnych prac badawczych.

Współpraca z MedApp zapewni uczelni dostęp do zaplecza technologicznego na potrzeby działalności dydaktycznej związanej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w medycynie, zarówno na prowadzonych w Akademii WSB kierunkach medycznych, jak i na kierunku informatyka.

MedApp i Akademia WSB są przekonane, że wzajemna współpraca to szansa między innymi na:

• praktyki w dynamicznie rozwijającej się na rynku nowoczesnych technologii firmie,
  • zdobycie wiedzy o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w poprawie jakości usług medycznych,
  • organizację konferencji i seminariów naukowych.

Data wydarzenia - 18.03.2022 r.