28.04.2022

Wykorzystanie VR do kształcenia w technikach i szkołach branżowych – podpisanie umowy o współpracy

Oferta edukacyjna kształcenia zawodowego, nowoczesne narzędzia i efektywne kształcenie kompetencji! W czwartek, 28 kwietnia w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podpisano porozumienie pomiędzy Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A., Akademią WSB, firmą MotoProfil (właściciel marki ProfiAutol) oraz spółką VRTechnology w sprawie współpracy w zakresie rozwijania projektów wykorzystujących narzędzia VR do kształcenia uczniów techników i szkół branżowych.

"Nauczyciele nie będą i nie powinni być zastąpieni przez platformy e-learningowe. Ale ci, którzy z nich nie korzystają zostaną zastąpieni przez tych, którzy twórczo ich używają"

Porozumienie podpisali:

• dr hab. Marcin Lis - Prorektor ds. Studenckich, prof. Akademia WSB
  • Michał Tochowicz - Prezes #MotoProfil
  • dr inż. Karol Jędrasiak – Prezes VRTechnology
  • dr Janusz Michałek - Prezes #KSSE
  • Monika Bryl - Zastępca Prezesa #KSSE

Gościem specjalnym uroczystości był prof. Piotr Gawliczek – dyrektor NATO DEEP eAcademy.