XII Gala Śląskiego Sportu Akademickiego 2022

XII Gala Śląskiego Sportu Akademickiego odbyła się dziś w Audytorium Maximum Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Podczas uroczystości wręczono nagrody dla najlepszych uczelni Akademickich Mistrzostw Śląska 2021/2022, w tym Akademii WSB. Wydarzenie było też okazją do podsumowania minionego sezonu Akademickich Mistrzostw Polski.

Rozwój Akademickiego Związku Sportowego Akademii WSB wpisuje się w dwa z pięciu kierunków strategicznych rozwoju uczelni, wyznaczonych przez JM Rektor Akademii WSB dr hab. Zdzisławę Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, jakimi są partycypacyjna uczelnia oraz LifeLong Academy - "Uczelnia przez całe życie".

Uroczystą Galę zainaugurowali:

• Marcin Bazylak – Prezydent Dąbrowy Górniczej,
  • Bogusław Oleksy – Prezes AZS Katowice,
  • Beata Widawska – Wiceprezes AZS Katowice,
  • dr hab. Marcin Lis, prof. AWSB – Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB.

Akademicki Związek Sportowy Akademii WSB zdobył 1. Miejsce w Klasyfikacji Uczelni Niepublicznych na Śląsku i 4. Miejsce w Klasyfikacji Generalnej Akademickich Mistrzostw Śląska w roku akademickim 2021/2022. Konkurowaliśmy z 19 uczelniami i zdobyliśmy ponad 550 punktów.

Akademicki Związek Sportowy Akademii WSB:

• 135 członków, startujących w 38 dyscyplinach sportowych
  • 50 stypendiów sportowych w bieżących roku akademickim
  • udział w 7 zawodach centralnych Akademickich Mistrzostw Polski

Podczas Gali odbyło się wręczenie Brązowych Indeksów dla sportowców, którzy są jednocześnie studentami Akademii WSB na kierunkach  informatyka oraz zarządzanie. Indeksy wręczyli
dr hab. Marcin Lis, prof. AWSB – Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB oraz Pan Kamil Kowal – Prezes Zarządu MKS Będzin S.A.

Brązowe Indeksy otrzymali:

• Maciej Ptaszyński,
  • Jakub Pasik,
  • Łukasz Usowicz.

Wręczenie Brązowych Indeksów jest wynikiem współpracy Akademii WSB z klubem sportowym MKS Będzin S.A..

Akademicki Związek Sportowy Akademii WSB powstał w 2001 roku z inicjatywy studentów I roku na kierunku Zarządzanie i marketing. W 2003 roku został oddany do użytku nowoczesny kompleks sportowy dla studentów oraz zawodników sekcji sportowych AZS. W kolejnych latach, dzięki działalności AZS, Akademia WSB została uznana za najbardziej usportowioną Uczelnię w województwie śląskim w klasyfikacjach Uczelni Niepublicznych, a AZS był wielokrotnie nagradzany w klasyfikacji Generalnej Akademickich Mistrzostw Śląska.