XIII Gala Śląskiego Sportu Akademickiego

1. Miejsce w Klasyfikacji Uczelni Niepublicznych na Śląsku i 4. Miejsce w Klasyfikacji Generalnej Akademickich Mistrzostw Śląska w roku akademickim 2022/2023 - to najważniejsze wyróżnienia, które w trakcie XIII Gali Śląskiego Sportu Akademickiego zdobyła Akademia WSB. Reprezentanci Akademii WSB odebrali Laury za ukończony sezon 2022/2023 podczas Jubileuszowej Gali z okazji 50-lecia Akademickich Mistrzostw Śląska, która odbyła się w środę, 18 października br. w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Nagrody dla najlepszych sportowców wręczyli:

• Prof. Marcin Lis – Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB,
  • Bogusław Oleksy – Prezes AZS Katowice,
  • Beata Widawska – Wiceprezes AZS Katowice.

Sukcesy Akademii WSB:

• 1. miejsce w rywalizacji sportowej Uczelni Niepublicznych,
  • 4. miejsce w Klasyfikacji Generalnej Wszystkich Uczelni województwa śląskiego,
  • Zloty Gryf – Multisportowiec – Marcin Hanasiewicz
  • Rekordowa liczba dyscyplin sportowych – 44,
  • Rekordowa liczba zdobytych punktów – 678,
  • Liczba przyznanych stypendiów sportowych – 97,
  • Nagroda Prezesa AZS Katowice – Fotografia sezonu 2022/2023 („Szczęśliwa Królica”) – autorka: Magdalena Stawowy.