23.04.2023

XIV Targi Pracy i Praktyk Studenckich w Akademii WSB za nami

40 wystawców, ponad 200 ofert pracy, staży i praktyk, a także szkolenia i symulacje rozmów kwalifikacyjnych – to wszystko elementy XIV edycji Targów Pracy i Praktyk Studenckich - Job and Internship Fair Akademii WSB. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 17 - 23 kwietnia br. w formule hybrydowej. Targi Pracy organizowane są w Akademii WSB od 2005 r. i niezmiennie cieszą się zainteresowaniem osób poszukujących pracy, jak i pracodawców.

Wśród firm, które wzięły udział w tegorocznej edycji znalazły się m.in.: Valeo, PKP Intercity, PwC Polska, Koleje Śląskie, Keller Williams, Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości i ZUS. Studenci wzięli udział w ponad 20 szkoleniach i warsztatach z zakresu przygotowania się do rozmów kwalifikacyjnych, założeń “design thinking”, obsługi klienta czy technik uwalniania stresu. W ramach Targów pracodawcy przeprowadzili 65 symulacji rozmów kwalifikacyjnych, które stanowią skuteczny trening przygotowujący do odbycia właściwej rozmowy kwalifikacyjnej.

„Dziękujemy za możliwość udziału w Targach Pracy Akademii WSB, mamy nadzieję, że udało nam się zaszczepiać w studentach chęć samorozwoju, ciągłego doskonalenia i wyznaczania sobie celów. Zapraszamy osoby otwarte na biznes do współpracy.”- Keller Williams

Jako studentka miałam przyjemność uczestniczyć w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej realizowanej w ramach XIV edycji Targów Pracy i Praktyk Studenckich. Rozmawiałam z przedstawicielami firmy Valeo. Dzięki tym symulacjom dowiedziałam się, że z moim doświadczeniem oraz znajomością firmy Valeo, mogliby mnie od razu zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną do siedziby Valeo. Jestem studentką 1 roku, II stopnia zarządzania, a już mogę wziąć udział w jednych z wielu ciekawych staży oferowanych przez  Valeo. Warto brać udział w takich symulacjach, bo być może kiedyś, dzięki temu otrzymamy przyszłą, wymarzoną pracę.” – Aleksandra Ogórek, studentka Akademii WSB.

Patronaty honorowe nad XIV edycją Targów Pracy i Praktyk Studenckich objęli:

• Marszałek Województwa Śląskiego - Jakub Chełstowski,
  • Marcin Bazylak - Prezydent Dąbrowy Górniczej,