25.06.2024

Zakończenie Roku Akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB

"To co mam... to radość najpiękniejszych lat... to serce, które na wszystko jeszcze stać... to młodość, której nie potrafię kryć... to wiara, że naprawdę umiem żyć..."  - Anna Jantar

Te piękne słowa Anny Jantar towarzyszyły słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB podczas uroczystości zakończenia roku akademickiego 2023/2024, która odbyła się 25 czerwca 2024 r. w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Otwarcie Gali

Galę otworzyła dr Sabina Ratajczak, Prorektor ds. Rozwoju Akademii WSB, w imieniu JM Rektor Akademii WSB prof. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz. Przywitała wszystkich słuchaczy UTW AWSB oraz zaproszonych gości:

• Rafał Adamczyk - Członek Zarządu Województwa Śląskiego
  • Bożena Borowiec - Zastępca Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza
  • Krzysztof Pasek - Dyrektor Biura Poselskiego Poseł RP Barbary Dolniak
  • Arkadiusz Rybak - Dyrektor Muzeum Miejskiego Sztygarka
  • Iwona Kiernożycka - Prezes Stowarzyszenia "Razem w Przyszłość"

Podsumowanie Roku 2023/2024

Podsumowania mijającego roku akademickiego dokonała Agnieszka Dubiel, Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego Akademii WSB. Oto najważniejsze osiągnięcia:

• 450 słuchaczy
  • 49 interdyscyplinarnych warsztatów
  • 23 wycieczki oraz liczne spacery i rajdy po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
  • 8 klubów i kół, w tym: Klub Brydżowy „Karo”, Muzyczne Spotkania Karaoke „Śpiewająco przez życie ze Zbyszkiem”, Koło Przyjaciół Gór „Idę w góry, kto idzie ze mną”, Koło rowerowe „Z rowerem na Ty”, Klub Rummikuba, Klub rękodzieła „Szydełko”, Klub malarski „Malujemy razem”, Piątkowe wyprawy nordic walking „Z kijami po zdrowie”
  • 3 projekty: Międzypokoleniowa Akademia Nauki, Seniorzy w Sieci oraz Międzynarodowy Projekt - SHORE - Mission Ocean

Współpraca i Podziękowania

Dzięki współpracy z licznymi partnerami, takimi jak Miasto Dąbrowa Górnicza, Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Pałac Kultury Seniora, Stowarzyszenie "Razem w Przyszłość", Miejskie Muzeum "Sztygarka", Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "Ę", Stowarzyszenie Muzadei, Stowarzyszenie Civitas, oraz Stowarzyszenie Aktywności Społecznej "Dąbrowiacy", Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB odniósł wiele sukcesów. Serdecznie dziękujemy wszystkim słuchaczom za ich zaangażowanie!

Występy Artystyczne

Uroczystość uświetniły występy słuchaczy UTW Akademii WSB oraz Pałacu Kultury Seniora. Na scenie wystąpili m.in. Irena Grobelny, duet Lidia Myczkowska i Ewelina Kozioł oraz Zbigniew Nabiałek. Grand Finale zakończył niezwykły koncert "Letnie oczarowanie" w wykonaniu Piotra Solorza. Artyści otrzymali owacje na stojąco!

Gratulacje i Letnia Akademia Seniora

Wszyscy słuchacze otrzymali pamiątkowe dyplomy zakończenia roku akademickiego oraz zaproszenie do udziału w Letniej Akademii Seniora Akademii WSB, która rozpoczyna się w lipcu i potrwa do inauguracji nowego roku akademickiego 2024/2025, zaplanowanej na 15 października 2024 r.

Rekrutacja na Nowy Rok Akademicki

Dołącz do Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB i ciesz się aktywnym życiem!

Trwa rekrutacja na nowy rok akademicki 2024/2025. Zapisz się do 30 czerwca i skorzystaj z bonifikaty 50 zł.

Zapraszamy!

www.wsb.edu.pl/utw