Zakończenie Roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej

Ponad 250 słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej ukończyło rok! Brawo!

W dniu 21 czerwca 2022 r. w Audytorium Maximum Akademii WSB odbyła się Gala Zakończenia roku akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Razem z nami świętowali:

• Marcin Bazylak - Prezydent Dąbrowy Górniczej
  • Przewodnicząca Rady Miejskiej Miasta Dąbrowa Górnicza - dr Agnieszka Pasternak
  • Przedstawiciele dąbrowskich instytucji i organizacji pozarządowych - Dąbrowska Rada Seniorów ,Pałac Kultury Zagłębia  i Stowarzyszenie Aktywności Społecznej - Dąbrowiacy
  • Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB - dr hab. Marcin Lis, prof. AWSB

Podczas uroczystości podsumowaliśmy miniony rok, w którym działo się na prawdę bardzo wiele!

• ponad interdyscyplinarnych 50 wykładów!
  • warsztaty komputerowe  i nauka języków: angielskiego i niemieckiego
  • projekt Świat Oczami Naukowców - moduł Fizjoterapia, Kosmetologia, Ratownictwo Medyczne
  • projekt Zagłębie Akatywnego Seniora
  • udział w Olimpiadzie Sportowej UTW "Trzeci Wiek na Start" oraz Zimowej Olimpiadzie Sportowej Seniorów w Rabce Zdrój
  • liczne wycieczki (m.in. Sandomierz, Kazimierz nad Wisłą, Kraków, Żywiec, Olkusz, Wielkopolska)
  • wspólne wyjścia do teatrów, na koncerty, spacery tematyczne oraz wyprawy w góry
  • .... i wiele wiele więcej...

W daleszej części zostały przekazane podziękowania najbardziej aktywnym słuchaczom UTW AWSB, którzy swymi pomysłami i zaangażowaniem wspierali działania na rzecz UTW AWSB:

• Lidii Musiał, Krystynie Sadkowskiej - Koziołek, Jolancie Nowak, Krystynie Satszewskiej i Józefowi Dąbrowskiemu - za wsparcie i prace w Zarządzie UTW AWSB w latach 2018 - 2022.
  • Ewie Czubilińskiej, Mariannie Siedlarz, Urszuli Lisowskiej, Małgorzacie Różyckiej i Krystynie Sadkowskiej - Koziołek - za zaangowanie i prace w Klubie Wolontariusza UTW AWSB
  • Lidii Musiał - za wsparcie i prace w ramach V Konkursu Fotograficznego UTW, VII Międzyuniwersyteckiego Rajdu UTW.
  • Zbigniewowi Łukasik - za wspracie i organizacje pieszych wypraw po Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, organizację wyprawy Dąbrowscy Seniorzy - Rowerami wzdłuż Bałtyku.
  • Elżbiecie Wyparło, Lidii Musiał, Krystynie Sadkowskiej - Koziołek, Mieczysławowi Płonce, Leszkowi Wawrzyniak oraz Zbigniewowi Łukasik za zaangażowanie - nowy zarząd UTW AWSB na lata 2022-2024
  • Mieczysławowi Płonce - za zaangażowanie i organziacje pieszych wypraw po Beskidach w ramach Koła Przyjaciół Gór

Wszystkim obecnym słuchaczom zostały wręczone dyplomy i gratulacje ukończenia kolejnego roku. Wykład pt. "Mądrość i inne stany nieważkości" wygłosił dr hab. Artur Fabiś, prof. UP. Była to prawdziwa podróż po meandrach ludzkich myśli i spostrzeżeń otaczającego świata.

Całe wydarzenie zwieńczyła swym pięknym występem pochodzącą z Ukrainy artystka - Raisa Misztela - finalistka programu The Voice Senior Poland. Jej występ był piękną nagrodą dla obecnych słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB.

Edukacja w Akademii WSB nie ma końca :)

Dlatego już od początku lipca rusza LETNIA AKADEMIA SENIORA, a w niej m.in.:

• wycieczka do Planetarium w Chorzowie
  • wyjazd do krakowskiego Teatru Bagatela na spektakl "Wesela Figara"
  • wycieczka do Łodzi, Żelazowej Woli i Nieborowa
  • tematyczne spacery po Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej i Katowicach
  • projekt Zagłębie Aktywnego Seniora - warsztaty i konferencja pt. "SENIOR z PASJĄ"

Pełen program Letniej Akademii Seniora będzie dostępny na jej inauguracji tj. 4 lipca 2022 r., która odbędzie się na Pogorii III.

A nowy rok akademicki 2022/2023 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB rozpocznie się już 11 października 2022 r. Zapraszamy do zapisów na kolejny rok.

Wszystkim słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

DOŁĄCZ do NAS i ciesz się aktywnym życiem słuchacza UTW Akademii WSB!
Zapisując się do 30.06. 2022 r. można skorzystać z największej BONIFIKATY
Biuro UTW Akademii WSB ul. Cieplaka 1c, Dąbrowa Górnicza 32 295 93 93