19.08.2024

Zapraszamy na Dzień Otwarty Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego

Odkryj z Nami Kosmos Możliwości!

Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy zaprasza dzieci i rodziców na wyjątkowe wydarzenie, które przeniesie Was prosto w kosmos!

Już 14 września odbędzie się Dzień Otwarty pod hasłem „Odkryj z nami kosmos możliwości”, pełen fascynujących wykładów, warsztatów oraz spotkań, które na pewno zapadną w pamięć na długo.

Program wydarzenia:

• 9:30 – Wykład „Ruszamy na podbój Księżyca” - Damian Jabłeka, Dyrektor Planetarium Śląskiego
  • 9:30 – Akademia Świadomego Rodzica "Przełamywanie barier w nauce języka obcego" - dr Łukasz Mencner
  • 10:45 – 11:30 – Warsztaty tematyczne

„Kosmiczna ekspedycja” - Warsztaty z wykorzystaniem okularów VR.

Dzieci będą miały okazję przenieść się w wirtualną podróż po przestrzeni kosmicznej, doświadczając, jak wygląda życie i praca astronautów w kosmosie.

„Ziemia w kosmosie – podróż przez Układ Słoneczny” - Warsztaty dla przyszłych kosmonautów.

Warsztaty dla przyszłych kosmonautów. Młodzi odkrywcy poznają tajemnice naszego Układu Słonecznego, dowiedzą się więcej o planetach, gwiazdach i innych ciałach niebieskich.

„Planets and stars” –  warsztaty językowe

Dzieci, poprzez zabawę, będą mogły nauczyć się angielskich nazw planet, gwiazd i innych kosmicznych elementów, rozwijając jednocześnie swoje zdolności językowe.

Warsztaty plastyczne „Kosmiczne fantazje”

Kreatywne zajęcia, podczas których dzieci będą mogły puścić wodze wyobraźni, tworząc swoje własne wizje kosmosu za pomocą różnorodnych technik plastycznych.

W trakcie wydarzenia dzieci będą mogły skorzystać z wyjątkowej atrakcji – kosmicznej  fotobudki, w której będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcia.

ZAPISY

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niezwykłym dniu pełnym kosmicznych przygód, wiedzy i zabawy!
Będzie to doskonała okazja, aby poczuć się jak prawdziwy odkrywca wszechświata i poznać, jakie możliwości oferuje Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy!