19.01.2022

Zaproszenie dla studentów do udziału w międzynarodowym projekcie badawczym ProSPeReS

Zaproszenie dla studentów kierunku bezpieczeństwo narodowe do udziału w międzynarodowym projekcie badawczym ProSPeReS – Protection System for Large Gatherings of People in Religious Sites.

ProSPeReS to projekt realizowany jest w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Unii Europejskiej - Policja (ISFP) w międzynarodowym konsorcjum badawczym składającym się z osiemnastu podmiotów z sześciu państw: Polski, Słowacji, Finlandii, Holandii, Grecji i Cypru i dotyczy ochrony miejsc kultu religijnego, w których gromadzą się duże skupiska ludzi, przed zagrożeniami terrorystycznymi. Ryzyko wystąpienia incydentu o charakterze terrorystycznym w miejscach kultu religijnego jest szczególnie istotne przede wszystkim ze względu na ogólnodostępny charakter takich miejsc i obecnie panujące trendy dotyczące motywacji ideologicznej terrorystów – ideologię religijną i ekstremizm polityczny – oraz modus operandi, charakteryzujący się obieraniem za cel miejsc ogólnodostępnych o dużym natężeniu ruchu i liczbie osób postronnych (terroryzm masowy). Opracowanie narzędzi analiz ryzyka i systemu ochrony umożliwiającego ograniczenie wystąpienia ryzyka ataku terrorystycznego w miejscach kultu religijnego z uwzględnieniem nie tylko specyfiki obiektu, który należy chronić, ale również potrzeb osób biorących udział w uroczystościach religijnych, jest ważny i potrzebny na poziomie UE.

Jeżeli:

• chcesz rozwinąć swoje zainteresowania naukowe, poznać zasady współpracy w zespole badawczym i  podnieść kompetencje pracy  w międzynarodowym środowisku,
  • jesteś studentem Akademii WSB  studiów II stopnia w Akademii WSB na kierunku bezpieczeństwo narodowe i posługujesz się językiem angielskim,
  • interesujesz się problematyką antyterrorystyczną, ochroną obiektów, imprez masowych  lub szerzej bezpieczeństwem publicznym bądź realizujesz pracę dyplomową z tej tematyki,

dołącz do zespołu badawczego Akademii WSB.

Osoby chętne do udziału w projekcie ProSPeReS proszone są o kontakt z prof. AWSB dr hab. Adrianem Siadkowskim za pośrednictwem e-maila: asiadkowski@wsb.edu.pl w terminie do dnia 30.01.2022 r.