Zielony świat – zrównoważony rozwój. 3. dzień 19. Festiwalu Nauki!

Zielona gospodarka, ekologiczne rozwiązania w praktyce i zrównoważony rozwój - to główne tematy trzeciego dnia 19. Festiwalu Nauki Akademii WSB.

Trzeciego dnia uczestnicy Festiwalu poznali kierunki rozwoju miast w obliczu wyzwań i zmian klimatu, a przedstawiła je dr Agnieszka Sobol. Mieli też okazję przekonać się, że Smart City to nie tylko technologie, o czym opowiedział dr Grzegorz Kinelski. Pan Dawid Jurczyński zaprezentował jak wygląda monitorowanie poziomu tlenku węgla z wykorzystaniem misji kosmicznych Sentinel, a studentka Akademii WSB i polska ambasadorka europejskiego projektu „End Climate Change, Start Climate of Change” – Kamila Ciszewska, przedstawiła głosy młodzieży w perspektywie kryzysu klimatycznego. Tego samego dnia dr inż. Jacek Karcz, wspólnie z uczestnikami, próbował ustalić czy zielony transport jest aż tak bardzo zielony. Wśród gości 3. dnia Festiwalu był również prof. Edward Hadas z Oxford University, który przedstawił dwa kluczowe zagadnienia etyczne w ekologii: miejsce człowieka w przyrodzie i odpowiedzialność za przyszłe pokolenia.

Przez cały dzień uczestnicy mogli też oglądać wystawę zdjęć, pt.: „Zielone miasta” autorstwa Radosława Kaźmierczaka.

Jutro zapraszamy na dzień poświęcony „Work-life integrity” – DZIEŃ 4.