Zjazd Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego

W dniu 5 grudnia 2021 r. odbył się coroczny zjazd geopolityków, organizowany przez Polskie Towarzystwo Geopolityczne. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w Instytucie Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, a motywem przewodnim dyskusji był temat „Geopolityka praktyczna w czasie pandemii”.

Akademię WSB reprezentowali członkowie dąbrowskiego oddziału PTG, dr Łukasz Szymankiewicz oraz doktorantka Ewa Wójcik, która wygłosiła referat pt. „Wpływ pandemii COVID-19 na kolejowy transport pasażerski w krajach Unii Europejskiej”. Podczas konferencji, oprócz paneli tematycznych, odbyła się również debata z ekspertami, wręczono nagrody w konkursie „Książka Geopolityczna Roku 2020”, ogłoszono wyniki IV Międzynarodowej Olimpiady Geopolitycznej dedykowanej dla studentów i doktorantów, w której debiutowali i dzielnie walczyli aż do fazy pucharowej studenci Akademii WSB – Wiktoria Kolano i Mateusz Kaczorowski. Podczas konferencji wręczono także Honorowe Nagrody PTG im. Oskara Żebrowskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, doktorantów i pracowników Akademii WSB zainteresowanych geopolityką do wstępowania w szeregi dąbrowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego.

Kontakt:
dr Łukasz Szymankiewicz
e-mail: lszymankiewicz@wsb.edu.pl

Data wydarzenia - 05.12.2021 r.