Zmarł Profesor Janusz Morbitzer

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiam, że dnia 12 maja 2022 r. odszedł śp. Profesor Janusz Morbitzer wybitny, wspaniały i wrażliwy Człowiek, niezwykły Nauczyciel akademicki i Naukowiec specjalizujący się w obszarze pedagogiki, pedagogiki medialnej, kultury edukacji, technologii kształcenia i informatyki, wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii WSB, profesor w Katedrze Pedagogiki, kierownik i uczestnik projektów i grantów badawczych, organizator wielu sympozjów i konferencji. Autor licznych publikacji naukowych związanych z problematyką edukacji informatycznej i medialnej, kultury edukacyjnej.

Przewodniczący Komisji Nauk Pedagogicznych krakowskiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk (2015-2019, 2019-2022), członek Rady ds. Informatyzacji Edukacji (organ doradczy Ministra Edukacji Narodowej, w Radzie przewodniczył Zespołowi ds. Edukacji Medialnej), Zastępca przewodniczącego Sekcji Pedagogiki Medialnej KNP PAN, Członek Sekcji Kultury Popularnej KNP PAN, Członek Zespołu Pedagogiki Młodzieży KNP PAN, Kierownik Katedry Technologii i Mediów Edukacyjnych w Uniwersytecie Pedagogicznym w latach 2009-2014, członek Rady Naukowej Fundacji Edukacja na Nowo, Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego, Polskiego Towarzystwa Technologii i Mediów Edukacyjnych oraz Rady Programowej Edukacyjnego Laboratorium Mediów Społecznościowych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Senat i cała społeczność Akademii WSB składają Rodzinie, Najbliższym oraz Przyjaciołom Profesora wyrazy głębokiego współczucia.

Dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB Rektor Akademii WSB

śp. Profesor Janusz Morbitzer

MSZA ŚW. ŻAŁOBNA przy Prochach Zmarłego odprawiona zostanie we wtorek, dnia 17 maja 2022 roku o godzinie 13:40 w kaplicy na cmentarzu Batowickim przy ul. Reduta w Krakowie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.