Akademia WSB partnerem projektu SHORE w ramach Programu Horyzont Europa

Projekt „SHORE: EmpOweR Students as the agents of cHangE” został wybrany do dofinansowania przez Komisję Europejską w ramach prestiżowego międzynarodowego programu badawczego Horizon Europe.

Badania i aktywności w ramach projektu będą dotyczyły zanieczyszczenia mórz i oceanów. SHORE obejmie swoim oddziaływaniem obszar Morza Bałtyckiego, Morza Czarnego, Morza Śródziemnego oraz tereny Dunaju i Renu. Podczas 36 miesięcy realizacji projektu w działania proekologiczne zaangażowanych zostanie 100 szkół z całej Europy.

Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej będzie koordynatorem Polskiego „Blue HUB”, miejsca które będzie zajmowało się promocją wiedzy o znaczeniu i sposobach przeciwdziałania zanieczyszczeniu mórz i oceanów. W ramach projektu organizowane będą m.in. wystawy, warsztaty, szkolenia, seminaria, kampania „Znajdź Błękit” oraz konkursy dla młodzieży szkolnej – czytamy w serwisie uczelni.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ