Akademia WSB sygnatariuszem dokumentu Magna Charta Universitatum

Podpisanie miało miejsce podczas konferencji „Universities engaging with Society in Turbulent Times” na Uniwersytecie w Bolonii, jednym z najstarszych ośrodków nauki i szkolnictwa wyższego na świecie .

W dniach 14 - 16 września br. na Uniwersytecie Bolońskim zwołana została Rocznicowa Konferencja Magna Charta Universitatum (MCU) pt. „Universities engaging with Society in Turbulent Times”. Przedstawiciele niemal 100 delegacji reprezentujących kilkadziesiąt uczelni z całego świata, pod przewodnictwem rektora Uniwersytetu w Bolonii i prezydenta Magna Carta Observatory podpisali Magna Carta Universitatum 2020. W imieniu Akademii WSB symboliczny podpis złożyła dr hab. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, prorektor ds. nauki i kształcenia.

PUBLIKACJE W MEDIACH: