Ekspert Akademii WSB dla Dziennika Gazety Prawnej

Dr Patryk Kuzior o sprawozdaniach w sprawie osiągnięcia średnich wynagrodzeń nauczycieli

Organ prowadzący szkoły i przedszkola musi je sporządzić do 10 lutego, a w ciągu kolejnych siedmiu dni przedstawić m.in. RIO i radnym. W tym roku obowiązuje nowy, specjalny wzór formularza, który wymaga bardziej skomplikowanych obliczeń niż do tej pory. Zagadnienie wyjaśnia dr Patryk Kuzior adiunkt w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Początek roku w obszarze finansowania oświaty przebiega w samorządzie terytorialnym pod znakiem rozliczania się z osiągnięcia gwarantowanych ustawowo średnich wynagrodzeń nauczycieli. I tak:

• do 20 stycznia – dokonuje się analiz poniesionych wydatków na wynagrodzenia w roku poprzednim w odniesieniu do tych średnich,
  • do 31 stycznia – należy wypłacić jednorazowe dodatki uzupełniające [ramka 1] w sytuacji, gdyby te średnie nie zostały osiągnięte

Natomiast do końca pierwszej dekady lutego jest czas na sporządzenie sprawozdania, które stanowi pewnego rodzaju podsumowanie tego całego procesu.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ

Dr Patryk Kuzior