Ekspert Akademii WSB dla Dziennika Gazety Prawnej

Dr Patryk Kuzior o tym, czy realny jest powrót do nauki zdalnej w szkołach

Polskie szkoły zmagają się z coraz poważniejszymi problemami kadrowymi. To już nie tylko wakaty, ale także coraz większa absencja wśród nauczycieli spowodowana szalejącą o tej porze grupą oraz coraz liczniejszymi przypadkami zachorowań na COVID-19. Czy szkoły będą zmuszone przejść na tryb nauki zdalnej?

– Skala braków kadrowych jest duża, bo tylko jednego dnia – 5 grudnia na stronach śląskiego kuratorium opublikowano ponad 30. ogłoszeń o pracy dla nauczycieli w województwie. W tej sytuacji słyszy się, że w niektórych szkołach rozważane jest wprowadzanie nauki zdalnej jako panaceum na rozwiązanie problemów absencji chorobowej nauczycieli. Niestety jeśli sięgniemy do przepisów to dobrego rozwiązania nie znajdziemy– zauważa z rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną dr Patryk Kuzior, adiunkt w Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ

Dr Patryk Kuzior