Ekspertka Akademii WSB cytowana w Rzeczpospolitej

Prof. Mirosława Nowak-Dziemianowicz cytowana w wywiadzie prof. Marka Konopczyńskiego dla Rzeczpospolitej.

"Edukacja i szkoła jako instytucja edukacyjna powinny być oparte na zaufaniu i współpracy a nie na kontroli, lęku i rywalizacji. Brak zaufania jako podstawy relacji społecznych nie tylko w szkole jest coraz widoczniejszym polskim problemem. Prawo oświatowe powinno dążyć poprzez edukację i szkołę do rozwiązania tego problemu a nie do pogłębiania go poprzez szkodliwe jak opiniowana nowelizacja akty normatywne. Przywołałem tu fragment opinii Komisji Polityki Oświatowej KNP PAN przygotowanej przez znakomitą badaczkę oświaty-prof. dr hab. Mirosławę Nowak-Dziemianowicz, która będzie reprezentować środowisko akademickie na komisji sejmowej"

Cały wywiad dostępny jest TUTAJ

Prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz