Ekspertka Akademii WSB dla portalu Prawo.pl

Dr Sabina Ratajczak, Prorektor ds. Rozwoju Akademii WSB, o Funduszach Europejskich na rozwój kadry akademickiej

NCBR rozstrzygnęło konkurs „Rozwój kwalifikacji i kompetencji kadry realizującej dydaktykę". Ponad 53 mln zł z Funduszy Europejskich trafi na projekty służące rozwojowi potencjału dydaktycznego kadry akademickiej przyszłości przekaże uczelniom Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Otrzyma je 21 uczelni z całej Polski.

Wśród pomysłów, które mają duże szanse na to, aby przyczynić się do podniesienia kwalifikacji i kompetencji uczelnianych dydaktyków, na drugim miejscu listy rankingowej znalazł się projekt zgłoszony przez Akademię WSB „Teaching Excellence – Program Rozwoju Kadry Dydaktycznej AWSB”.

– Projekt pozwoli nam przede wszystkim na wdrożenie kompleksowego systemu wsparcia i rozwoju kompetencji kadry dydaktycznej, obejmującego wzajemnie uzupełniające się formy: szkolenia, doradztwo metodyczne, uczenie się społecznościowe, udział w konferencjach i szkoleniach branżowych, wizyty studyjne w zagranicznych uczelniach, które wdrożyły modelowe rozwiązania w obszarze dydaktyki – wylicza dr Sabina Ratajczak, prorektor ds. rozwoju oraz dyrektor Centrum Jakości i Innowacji Akademii WSB. – Dzięki temu mamy większą pewność na uzyskanie trwałych rezultatów i holistyczne wsparcie nauczycieli z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb, doświadczenia dydaktycznego oraz specyfiki zajęć. Możliwość doskonalenia w projekcie także kompetencji merytorycznych nauczycieli idealnie wpisuje się w praktyczny profil kształcenia, jaki rozwijamy w Akademii WSB – dodaje.

Cały artykuł dostępny jest TUTAJ

Dr Sabina Ratajczak

Prorektor ds. Rozwoju Akademii WSB, Dyrektor Centrum Jakości i Innowacji.