30.01.2017

Ekspertki WSB biorą udział w pracach Parlamentarnej Grupy ds. Autyzmu

W czwartek 26 stycznia 2017 roku w Sejmie RP odbyło się kolejne posiedzenie Parlamentarnej Grupy ds. Autyzmu, w których uczestniczą najwięksi krajowi eksperci, zajmujący się problemami osób autystycznych. W tym gronie znajdują się przedstawiciele Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej: dr Jadwiga Kamińska-Reyman oraz mgr Marta Ir.

Podczas spotkania poruszono m.in. temat braku placówek, które mogłyby przyjmować dorosłe, niesamodzielne  osoby z autyzmem. Przedstawiono również koncepcję skutecznego wsparcia dorosłych osób z autyzmem i ich rodzin. Zawiera ona postulaty zmian w przepisach ustawy o pomocy społecznej, rehabilitacji społecznej i zawodowej, zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz rozporządzeń wydanych na podstawie tych  ustaw.

Ekspertki: dr Jadwiga Kamińska-Reyman oraz mgr Marta Ir w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej prowadzą wykłady i zajęcia z obszaru pedagogiki specjalnej m.in. w ramach studiów podyplomowych Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe - diagnoza i terapia

/asz, 30.01.2017/