24.04.2023

GPM EMEA i Akademia WSB: zrównoważony rozwój w zarządzaniu projektami w uczelni wyższej

Wywiad z Rektor Akademii WSB

Green Project Management (GPM) łączy w sobie zmiany środowiskowe, społeczne i ekonomiczne, które są istotne dla przedsiębiorstw na całym świecie. Zmieniający się klimat ma wpływ na decyzje biznesowe, które stawiają project managerów oraz właścicieli firm przed nowymi wyzwaniami.

Do środowiska promującego zrównoważone zarządzanie projektami w świecie akademickim dołączyła Akademia WSB, która już w 2021 roku nawiązała partnerstwo z GPM EMEA.  Kadra akademicka Uczelni uzyskała certyfikację Green Project Management,  zagadnienia związane ze zrównoważonym zarządzaniem projektami są stopniowo włączane do programu nauczania. Tym samym Akademia stała się drugą uczelnią w Polsce z potwierdzonymi umiejętnościami i kompetencjami przyszłości w zakresie zrównoważonego zarządzania projektami.

Rektor Akademii WSB Prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, a także Zarząd GPM EMEA — Prezes Ewa Palarczyk oraz Wiceprezes Ewa Bednarczyk zgodziły się udzielić obszernego wywiadu, który przedstawia, jak przebiegała dotychczasowa współpraca, co jest istotne przy wprowadzaniu innowacyjności w murach uczelnianych, a także, w jaki sposób kompetencje przyszłości mogą wpłynąć na program nauczania i uzyskane umiejętności wśród studentów. Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem.

Wywiad można przeczytać TUTAJ

Dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB