02.02.2016

„Menedżer jest Kobietą!” - „Cieszyńskie na obcasach” o JM Rektor WSB

Na łamach pierwszego numeru magazynu „Cieszyńskie na obcasach”, poświęconego aktywnym kobietom sukcesu, wspierającym rozwój Śląska Cieszyńskiego, opublikowano artykuł „Menedżer jest Kobietą!” poświęcony działalności prof. nadzw. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

- Kobiety są bogactwem Śląska Cieszyńskiego. Chcemy Was o tym przekonać, publikując materiały o kobietach ambitnych, mądrych, zaangażowanych, których postawy i dokonania  zainspirują innych do podejmowania podobnych działań w swoim środowisku – pisze we wstępie do magazynu Roma Rojowska, Redaktor Naczelna.

JM Rektor WSB należy do grona Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet, czynnie angażując się w projekty, których celem jest promocja postaw przedsiębiorczych wśród kobiet, a także rozwój osobisty poprzez uczestnictwo w procesie kształcenia ustawicznego na każdym etapie życia.

W 2015 roku prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz była współorganizatorką II Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego, w którym udział wzięły znane osobistości ze świata nauki, kultury i polityki. Pod Honorowym Patronatem JM Rektor cyklicznie odbywa się również Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego, organizowany w Wydziale Zamiejscowym WSB w Cieszynie.

Uroczysta gala promująca wydanie nowego magazynu, powstałego dzięki  staraniom cieszyńskiego Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych, odbyła się w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Publikacja artykułu zbiegła się z 7. rocznicą działalności Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, dynamicznie rozwijającego się ośrodka akademickiego, który oferuje kształcenie na studiach I i II stopnia, studiach podyplomowych oraz w ramach seminarium doktorskiego.