Nagrody dla mistrzów internacjonalizacji 2023

Michał Dziekoński, wykładowca Akademii WSB, z nagrodą Gwiazda Kształcenia (Teaching Star)

Międzynarodowa popularność polskich uczelni nie bierze się znikąd – to efekt pracy wielu osób, które angażują się w proces internacjonalizacji. Najwybitniejsi z tego grona są corocznie honorowani prestiżową Nagrodą Środowiskową „Gwiazdy Umiędzynarodowienia”.

Wyróżnienia przyznaje Kapituła składająca się z reprezentantów polskich instytucji i organizacji zaangażowanych w rozwój umiędzynarodowienia (m.in. NAWA, FRSE, Perspektywy). Jej pracami kieruje prof. Arkadiusz Mężyk, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Gwiazda Kształcenia (Teaching Star) – Michał Dziekoński

Nagroda dla kadry badawczo-dydaktycznej, którą honorowane są osoby wyróżniające się jakością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla studentów obcokrajowców oraz tworzące nowe formy i inicjatywy w zakresie kształcenia międzynarodowego. Prof. Michał Dziekoński jest nauczycielem akademickim na Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Stworzył na uczelni autorski program przedmiotu zarządzanie międzykulturowe (zajęcia online) oraz autorską grę symulacyjną MultiCulture, która jest obowiązkowym elementem wszystkich programów MBA realizowanych w Akademii WSB. Nagrodę otrzymuje za umiejętne i twórcze przekazywanie własnego szerokiego międzynarodowego doświadczenia swoim studentom.

PUBLIKACJE MEDIALNE:

Michał Dziekoński