O Akademii WSB w portugalskiej telewizji publicznej

W ostatnich dniach portugalska telewizja publiczna wyemitowała reportaż dotyczący współpracy naukowej Akademii WSB z uczelniami portugalskimi i hiszpańskimi.

W czerwcu 2018 Akademia WSB podpisała porozumienie o współpracy z uczelniami z Portugalii i Hiszpanii, prowadzącymi badania naukowe w zakresie współpracy transgranicznej i zarządzania zrównoważonym rozwoju pograniczy. Nowymi partnerami Akademii WSB zostały: Uniwersytet na MaderzePolitechnika w Portalegre (Portugalia) oraz Uniwersytet w Extremadurze (Hiszpania) i organizacja pozarządowa (FISAT) z Peru. Oprócz wspólnych projektów badawczych dotyczących m.in. barier rozwoju współpracy transgranicznej  w Europie oraz transgranicznych aliansów strategicznych tzw. miast podzielonych partnerzy wspólnie przygotowują obecnie prestiżowe  wydarzenie naukowe – Congress in Sustainable Development, Public Management, and Territorial Governance, który będzie organizowany w Akademii WSB w dniach 28-31.05.2019.

Strona internetowa kongresu: wsb.edu.pl/congress

Dzięki dotychczasowej współpracy opublikowano kilka tekstów naukowych, dotyczących różnych aspektów współpracy transgranicznej, a nowe kierunki badań w zespołach międzynarodowych są rozwijane w ramach działalności nowej jednostki organizacyjnej Akademii WSB tj. Instytutu Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną. Materiał dostępny tutaj.

W renomowanym czasopismie naukowym Sustainability, otwarty został również numer specjalny: Sustainable Cross-Border Cooperation: Common Planning, Policies, Strategies, Methods and Activities, którego edytorami są: Joanna Kurowska-Pysz, Rui Alexandre Castanho and Luís Loures. Materiał dostępny jest tutaj.

Reportaż telewizyjny znajduje się tutaj.