prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz dla krytykapolityczna.pl

prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz - kierownik seminarium doktorskiego w dyscyplinie pedagogika oraz Interdyscyplinarnej Pracowni Współczesnych Problemów Humanistyki Akademii WSB dla krytykapolityczna.pl mówi o nauce zdalnej, konferencjach online, studiowaniu w czasie pandemii oraz o budowaniu kapitału społecznego i kulturowego poprzez edukację wyższą.

Reportaż felietonistki Kai Puto o studentach, który rozpoczęli naukę w Krakowie, Poznaniu i Warszawie, ale z powodu pandemii mieszkają w swoich oddalonych od uniwersyteckich metropolii rodzinnych miejscowościach.

– Sama na licznych zebraniach trochę jestem, a trochę robię coś innego, raz włączam, raz wyłączam kamerkę – przyznaje prof. Mirosława Dziemianowicz. – W kontakcie bezpośrednim, jeśli spotkanie jest nudne, to ja doświadczam tej nudy, a to jest emocja potrzebna w komunikacji. Podczas rozmowy wideo rozpraszam się, niczemu nie poświęcam uwagi i obsługuję wiele niby-aktywności i niby-zaangażowań.

Cały artykuł znajduje się TUTAJ.