Studenci upamiętnili rocznicę marszów śmierci więźniów Auschwitz

Ośmioro studentów i pracowników Akademii WSB wyruszyło w nocy pieszo w 60-km trasę z Oświęcimia do Wodzisławia Śląskiego. Organizatorka wydarzenia Wiktoria Kolano powiedziała, że uczestnicy chcą oddać cześć ofiarom marszu śmierci więźniów Auschwitz. 79 lat temu, gdy do Oświęcimia zbliżała się Armia Czerwona, Niemcy ewakuowali do innych obozów w Rzeszy około 56 tys. więźniów z KL Auschwitz i jego podobozów.

„Myśl o tym, że są ludzie, zwłaszcza ci najmłodsi uczestnicy naszego marszu pamięci, dla których edukacja historyczna i kultywowanie pamięci historycznej są tak ważne, napełnia mnie optymizmem i oddala emocje takie jak strach. (…) To na naszych barkach spoczywa pamięć i szerzenie prawdy o tych tragicznych wydarzeniach” – powiedziała w środę nad ranem PAP Wiktoria Kolano, która jest pracownikiem naukowo-badawczym w Akademii WSB.

PUBLIKACJE MEDIALNE: