Symulator starości w Akademii WSB

Jak na co dzień funkcjonują osoby starsze z zaburzeniami wzroku i słuchu? Mogą się o tym przekonać studenci Akademii WSB, którzy do dyspozycji w ramach zajęć mają „Symulator starości”. Oprogramowanie, dzięki wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości, umożliwia symulację codziennego funkcjonowania osób starszych na przykładzie wizyty w wirtualnym urzędzie.

Aplikacja “Symulator Starości” jest oprogramowaniem umożliwiającym użytkownikowi wcielenie się w rolę osoby starszej, cierpiącej na zaburzenia wzroku i słuchu. Oprogramowanie powstało z myślą o pokazaniu użytkownikom, jak trudne bywają czynności dnia codziennego dla osób starszych. Symulator pomaga uświadomić z jakimi ograniczeniami wzrokowymi i słuchowymi zmagają się osoby starsze w placówkach publicznych. Z „Symulatora starości” korzystają studenci fizjoterapii, informatyki i transportu, którzy w ramach swoich studiów realizują moduły projektowania uniwersalnego. Chodzi o praktyczne projektowanie otoczenia, w taki sposób, aby mogły być one użyte przez wszystkich ludzi, w jak najszerszym zakresie, bez potrzeby adaptacji.

PUBLIKACJE: