Wirtualna symulacja medyczna w Akademii WSB

Czy można uczyć się medycyny ratunkowej w wirtualnej rzeczywistości? Tak i mogą się o tym przekonać studenci Akademii WSB, którzy do dyspozycji w ramach zajęć na kierunku ratownictwo medyczne mają wirtualną symulację medyczną. Oprogramowanie, dzięki wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości, umożliwia naukę reagowania i działania w zróżnicowanych sytuacjach, z jakimi na co dzień muszą mierzyć się m.in. ratownicy medyczni.

Akademia WSB stawia na innowacyjne metody dydaktyczne, dlatego kształcenie na kierunkach medycznych zostało wsparte przez technologię Virtual Reality. Wirtualna Symulacja Medyczna to nowy wymiar w nauczaniu na kierunku ratownictwo medyczne. Student podczas wirtualnej symulacji zakłada specjalne gogle, a przy pomocy kontrolerów Touch, które są jednocześnie jego wirtualnymi dłońmi, wykonuje czynności przy wirtualnych pacjentach.

PUBLIKACJE W MEDIACH: