06.02.2024

X Dzień Otwarty Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej

W ramach obchodów 18. Dnia Ochrony Danych Osobowych w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej 1 lutego 2024 r. odbyła się konferencja tematyczna z udziałem ekspertów UODO, połączona z promocją dobrych praktyk w zakresie ochrony danych osobowych.

„Podejmujemy wspólne inicjatywy, jak konferencje czy Dzień Otwarty Ochrony Danych Osobowych, a także kształcimy specjalistów z zakresu prawa do prywatności i ochrony danych osobowych w ramach uruchomionych na tej uczelni studiów podyplomowych pod nazwą Ochrona danych osobowych w administracji i biznesie – Inspektor Ochrony Danych. Jestem przekonany, że wsparcie Urzędu oraz patronat Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych stanowi gwarancję wysokiego poziomu edukacji w tym zakresie.” – rozpoczął konferencję Jakub Groszkowski, Zastępca Prezesa UODO, odczytując list Mirosława Wróblewskiego, Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Prezes podkreślił, że UODO od kilkunastu lat z powodzeniem współpracuje z Akademią WSB. Przypomniał, że uwieńczeniem wspólnych działań było podpisanie w 2011 roku porozumienia o współpracy w zakresie prawa do prywatności i ochrony danych osobowych.

Pełna relacja dostępna jest TUTAJ