Znamy mistrzów umiędzynarodowienia na polskich uczelniach

Gwiazda Kształcenia (Teaching Star) dla Michała Dziekońskiego z Akademii WSB

Osiem osób mających wybitne osiągnięcia w umiędzynarodowieniu polskich szkół wyższych otrzymało Nagrody Środowiskowe „Gwiazdy Umiędzynarodowienia”.

W poprzednim roku akademickim studiowało w Polsce blisko 89,5 tys. studentów zagranicznych ze 180 krajów, czyli o ponad 4,7 tys. więcej niż rok wcześniej - wynika z raportu "Studenci zagraniczni w Polsce 2022". Zagraniczni studenci stanowią obecnie ponad 7,3 proc. ogółu pobierających naukę w naszym kraju.

Gwiazdą Kształcenia (Teaching Star) okazał się Michał Dziekoński z Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. W tej kategorii docenia się kadrę badawczo-dydaktyczną, która wyróżnia się jakością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla studentów obcokrajowców oraz tworzącą nowe formy i inicjatywy w zakresie kształcenia międzynarodowego.

"Nagroda promuje osoby, które otwierają nasze szkoły wyższe na inne doświadczenia i kultury. Jest to ważne wyróżnienie środowiskowe, ponieważ praca wkładana w umiędzynarodowienie uczelni jest często niedostrzegana, a przecież ma wielką wartość" - podkreślił cytowany w komunikacie Waldemar Siwiński, założyciel Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, inicjator nagrody.

PUBLIKACJE MEDIALNE: