Akademia Świadomego Rodzica 2021/2022

Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB to nie tylko zajęcia dla dzieci, ale także spotkania dla Rodziców i Opiekunów. Zachęcamy Państwa do uczestnictwa w zajęciach Akademii Świadomego Rodzica, w ramach której będą Państwo mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia m.in. psychologów, pedagogów i lekarzy

Zajęcia Akademii Świadomego Rodzica realizowane są w trakcie wykładów dla dzieci (w godzinach od 9.30 do 10.20). Rodzice i Opiekunowie Studentów Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB mogą z zajęć korzystać bezpłatnie

Poniżej wykłady jakie zostaną zrealizowane w roku akademickim 2021/2022.
Terminy wykładów: 20.11.2021 r., 18.12.2021 r., 15.01.2022 r., 19.02.2022 r., 23.04.2022 r.

Ramowy harmonogram spotkań:

Szkoła jako przestrzeń uznania - prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz

• Termin spotkania: 18.12.2021 r., godz. 9.30 - 10.20

Podczas spotkania porozmawiamy o tym, jak powinna wyglądać współczesna szkoła w Polsce. Czy rzeczywiście są w niej realizowane zadania kształcenia i wychowania oraz czy można mieć do współczesnej szkoły dziś zaufanie.

prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz - kierownik seminarium doktorskiego w dyscyplinie pedagogika oraz Interdyscyplinarnej Pracowni Współczesnych Problemów Humanistyki Akademii WSB dla krytykapolityczna.pl mówi o nauce zdalnej, konferencjach online, studiowaniu w czasie pandemii oraz o budowaniu kapitału społecznego i kulturowego poprzez edukację wyższą.

Szczęścia można się nauczyć! - dr Sabina Ratajczak

• Termin spotkania: 19.02.2022 r., godz. 9.30 - 10.20

Czy istnieje przepis na szczęście? Jak na jego poczucie wpływa porównywanie się z innymi? Czy trudne emocje niosą NIEszczęście? Na te pytania odpowie dr Sabina Ratajczak, psycholog i coach.

dr Sabina Ratajczak – Prorektor ds. rozwoju, wykładowca akademicki, trener kadry menedżerskiej, specjalista z zakresu systemów jakości kształcenia w uczelniach wyższych. Od 12 lat prowadzi szkolenia i treningi z zakresu komunikacji interpersonalnej, autoprezentacji, technik sprzedaży, obsługi klienta i negocjacji, doskonalenia miękkich kompetencji przydatnych w zarządzaniu ludźmi, budowaniu relacji, treningi kierownicze, warsztaty integracyjne oraz szkolenia doskonalące kompetencje trenerskie.

ZAPISZ SIĘ

Rodzina zastępcza. Uregulowania prawne a praktyka sądowa - dr Karolina Walancik - Ryba

• Termin spotkania: 20.11.2021 r., godz. 9.30 - 10.20

W czasie prelekcji razem z dr inż. Karoliną Walancik – Rybą dowiemy się czym jest rodzina zastępcza. Porozmawiamy o tym jakie są jej formy oraz kto może zostać rodziną zastępczą.

dr Karolina Walancik - Ryba - adiunkt Akademii WSB w katedrze pedagogiki, zajmuje się prawem rodzinnym i prawem cywilnym.

ZAPISZ SIĘ

Jak osiągnąć swoje cele - nauka planowania i zarządzania emocjami - dr Anna Jankowska - Nitkiewicz

• Termin spotkania: 15.01.2022 r., godz. 9.30 - 10.20

Czym jest cel? Dlaczego warto stawiać sobie cele? Co to znaczy poprawnie sformułowany cel? Techniki dobrze sformułowanych celów. O tym wszystkim opowie dr Anna Jankowska - Nitkiewicz.

dr Anna Jankowska - Nitkiewicz - wykładowca studiów podyplomowych Akademii WSB, doktor nauk ekonomicznych z zakresu Zarządzania i Ekonomiki Usług, trener w zakresie: zarządzania stresem, marki osobistej, profesjonalnej obsługi klienta.

Dziecko w sieci – dr inż. Krystian Mączka

• Termin spotkania: 23.04.2022 r., godz. 9.30 - 10.20

Przed czym przestrzec dzieci i o co zadbać, aby przechytrzyć hakerów? Wszyscy korzystamy z Internetu i nowoczesnych technologii, ale czy wiemy, jak bezpiecznie poruszać się po wirtualnym świecie? Jak skutecznie unikać zagrożeń w sieci, szczególnie mając na uwadze bezpieczeństwo dziecka? Podczas prelekcji rodzice dowiedzą się jak chronić dzieci i siebie przed wirtualnymi zagrożeniami.

dr inż. Krystian Mączka –  Ekspert w zakresie przestępczości teleinformatycznej, biegły sądowy z zakresu informatyki śledczej, wykładowca akademicki (m.in. Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury), ekspert Biura Ekspertyz Sadowych Fundacji „Ubi societas,ibi ius”. Związany z Uniwersytetami Dziecięcymi od roku 2014. Prowadzone wykłady dla dzieci m.in.: „O hakerach, botach i wirusach. Bezpieczeństwo w Internecie”.

Akceptuj Więcej informacji