Rusza program praktyk studenckich w urzędach!

Ponad 16 tys. miejsc praktyk w 1500 urzędach i jednostkach administracji publicznej do końca roku - to oferta nowego rządowego programu, który umożliwi młodym zdobywanie doświadczenia zawodowego i ułatwi im start na rynku pracy.

Szczegółowa oferta praktyk będzie dostępna na stronie: www.oferty.praca.gov.pl

Jak wynika ze sprawozdania szefowej Służby Cywilnej – na które powołuje się resort nauki - 1500 urzędów zadeklarowało chęć utworzenia 16 600 miejsc praktyk od lipca do grudnia tego roku.

W marcu tego roku rząd przyjął zalecenia dotyczące praktyk studenckich w urzędach administracji rządowej oraz w jednostkach organizacyjnych podległych lub nadzorowanych w 2015 r. Zgodnie z nimi na każdych 20 pracowników w administracji rządowej powinno być zgłoszone co najmniej jedno miejsce praktyk studenckich.