Wizyta studyjna w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

W dniu 12 maja 2015r. studenci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe wzięli udział w bardzo ciekawej wizycie studyjnej w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie znajduje się na obszarze jednego z najstarszych lotnisk Europy. Niezaprzeczalnym atutem Muzeum Lotnictwa Polskiego jest możliwość eksponowania historycznych maszyn w krajobrazie lotniska z początku minionego stulecia we wnętrzach dawnych i stylizowanych przestrzeni hangarowych. Wykorzystanie poznawczych i dydaktycznych cech tradycji miejsca stwarza szerokie możliwości tak dla specjalistów z zakresu historii i techniki lotniczej, jak i zwiedzających, dla których miejsce to stanowi atrakcję turystyczną i kulturalną. Podczas wizyty studyjnej nasi studenci mieli okazję zapoznać się z eksponatami samolotów z drugiej wojny światowej np. AEG Wagner Eule, widzieli też samolot Tupolew TV-134A i wiele innych. Dużą uwagę przyciagnął Amerykański dwumiejscowy samolot klasy „Experimental” projektu Kena Randa, dolnopłat o konstrukcji mieszanej, kompozytowo-drewnianej.