III Seminarium naukowe „Konteksty bezpieczeństwa powszechnego”

Dyskusje na temat istoty systemu bezpieczeństwa narodowego, konieczności rewizji pojmowania bezpieczeństwa powszechnego, ochrony dynamicznej czy współczesnych aspektów kształcenia obronnego młodzieży w Polsce. To tylko niektóre tematy omawiane podczas III Seminarium naukowego – „Konteksty bezpieczeństwa powszechnego”, które odbyło się 25 listopada br.

Organizatorzy wydarzenia:

• Zakład Bezpieczeństwa Powszechnego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej
  • Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB
  • Katedra Nauk o Bezpieczeństwie Akademii WSB
  • Zakład Systemów Bezpieczeństwa Wojskowej Akademii Technicznej.

W seminarium udział wzięli przedstawiciele naszej Uczelni oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Akademii Sztuki Wojennej, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Policji, Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości, Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Akademii im. Jana Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, a także jednostek terenowych Państwowej Straży Pożarnej.