17.05.2024

W dn. 16-17 maja 2024 roku w siedzibie Centralnej Biblioteki Wojskowej w Warszawie, w ramach cyklu „Bezpieczeństwo informacyjne”, odbyła się IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa nt. „Informacje niejawne i prawnie chronione w systemie bezpieczeństwa informacyjnego”. Organizatorem konferencji był Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu w Siedlcach. W gronie współorganizatorów znalazło się Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Podczas konferencji dyskutowano o problemach: przesłanek generujących tworzenie rozwiązań ograniczających swobodny dostęp do niektórych rodzajów informacji; prawnych, instytucjonalno-organizacyjnych i technicznych uwarunkowań skutecznej ochrony tajemnic informacyjnych; przestępczości dotyczącej informacji chronionych klauzulami niejawności i poufności; międzynarodowych aspektów wymiany informacji niejawnych; aktywności w cyberprzestrzeni związanej z informacjami chronionymi oraz szans, wyzwań i zagrożeń wynikających ze stosowania ograniczeń w dostępie do informacji.

Konferencja dofinasowana była ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Doskonała Nauka II”, moduł: „Wsparcie konferencji naukowych”, na podstawie umowy nr KONF/SP/0182/2023/01 z dnia 29.06.2023 roku.