Jubileusz prof. dr. hab. Zenona Stachowiaka

Z okazji 50-lecia pracy zawodowej prof. zw. dr. hab. inż. Zenona Stachowiaka 5 czerwca 2023 roku Wydział Społeczno-Ekonomiczny, Centrum Gospodarki Światowej UKSW oraz Katedra Ekonomii Menadżerskiej Instytutu Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zorganizowały konferencję naukową nt. „Nauki ekonomiczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego wobec wyzwań cywilizacyjnych współczesnego świata i zagrożeń bezpieczeństwa ekonomicznego”.

Podczas konferencji przedstawiano problematykę rozwoju nauk ekonomicznych, otwarcia środowiska ekonomicznego na prace badawcze odpowiadające wyzwaniom cywilizacyjnym współczesnego świata, bezpieczeństwa ekonomicznego w przedsiębiorstwie oraz potrzeb zdynamizowania badań ilościowych w ekonomii.

Nie zabrakło również wystąpień zaproszonych gości, którzy w swych wypowiedziach skupili się na osiągnięciach prof. zw. dr. hab. inż. Zenona Stachowiaka, współpracy z Nim na niwie naukowej, organizacyjnej i popularyzującej naukę.

W konferencji udział wzięli licznie przybyli pracownicy wielu uczelni krajowych oraz przedstawiciele biznesu.

Akademię WSB podczas tego wydarzenia reprezentowali pracownicy Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie zaproszeni przez organizatorów konferencji i Jubilata.