Konferencja Naukowa pt. „Bezpieczeństwo w obszarach przygranicznych – nauka i praktyka” już za nami

21 kwietnia 2022 roku w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyła się I Konferencja Naukowa pt. „Bezpieczeństwo w obszarach przygranicznych – nauka i praktyka”.

Organizatorem tego przedsięwzięcia była Uczelnia Państwowa w Sanoku a jej partnerami: Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, Centrum Naukowo – Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej Państwowy Instytut Badawczy w Józefowie, Sudecki Oddział Polskiego Towarzystwa Nauk o Bezpieczeństwie oraz Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Konferencja została przeprowadzona w wersji online.

Spotkanie było podzielone na trzy sesje tematyczne:

• bezpieczeństwo w obszarach przygranicznych – aspekty teoretyczne,
  • bezpieczeństwo granic i obszarów przygranicznych,
  • obszary przygraniczne z perspektywy bezpieczeństwa powszechnego.

Prelegenci w swoich wystąpieniach odnieśli się do zagadnień dotyczących granicy i obszarów przygranicznych. Omówiono metody identyfikacji zagrożeń i wyzwań oraz przedstawiono propozycje działań w celu ograniczania ryzyka ich materializacji.

Z przekazanych organizatorom opinii naukowych autorytetów biorących udział w konferencji wynika sugestia, że była ona inicjatywą godną kontynuacji, ciekawą i podejmującą zagadnienia istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa przede wszystkim na obszarach przygranicznych, ale również na terytorium całego kraju.

Pobierz program konferencji